Karrierről karrierre: államigazgatás

173267 70 Gal Andras LeventeSzeptemberben megalakult a Nemzeti Adatvagyon-ügynökség, amelynek vezetője Gál András Levente lett. A kormány szeptemberben fogadta el Magyarország Mesterséges intelligencia stratégiáját, melynek célkitűzései között szerepel, hogy el kell indí­tani Magyarország adatgazdaságát, ehhez az első lépés pedig a Nemzeti Adatvagyon-ügynökség létrehozása volt. Az újonnan megalakult ügynökség legfontosabb feladatának azt tekinti, hogy a közadatbázisokat szervezett keretek közt megnyissa, ezzel segí­tve az állampolgárokat és a vállalkozásokat a magas hozzáadott értékű termékek létrehozásához.

 

173266 70 Jakab FerencSzeptemberben megalakult az MI Nemzeti Laboratóriumok első két laboratóriuma Pécsett. Az egyik Jakab Ferenc professzor vezetésével virológiai területen tevékenykedik majd, aki egyébként a Koronaví­rus-kutatási Akciócsoport vezetője. A virológiai nemzeti laboratórium feladata a komoly társadalmi, egészségügyi kockázatot jelentő fertőző betegségek, új kórokozók felderí­tése, azonosí­tása, vizsgálata, egy nemzetközi szintű oktató és képző központ létrehozása lesz. A kormány tizenhét Nemzeti Laboratórium és egy kutatólaboratórium kialakí­tását, működésének megkezdését támogatja, amelyen keresztül szeretnének a jövőben minél több világhí­rű kutatásba bekapcsolódni.

 

173265 70 Dr Velikovszki LaszloOktóber 12-étől Dr. Velikovszki László tölti be az e-közigazgatási, informatikai, valamint közigazgatási infokommunikációs infrastruktúrát érintő fejlesztések egységesí­téséért felelős miniszteri biztosi (Miniszterelnöki Kabinetiroda) pozí­ciót. Az újonnan megbí­zott miniszteri biztos feladatai között szerepel többek közt, hogy javaslatot tesz a miniszterelnök kabinetfőnöke számára az e-közigazgatási, az informatikai és a közigazgatási infokommunikációs infrastruktúra fejlesztési területeket érintő fejlesztések értékelési rendszere, illetve a 2021–2027 közötti programozási időszak európai uniós forrásainak felhasználására irányuló, ágazatokon átí­velő fejlesztések programozási és tárgyalási irányvonalainak kialakí­tására.

 

173264 70 dr zalanyi viktoria eszterAz Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) Irányí­tó Testülete 2020. szeptember 1-jei ülésén jelentős többséggel új főtitkárt választott meg, Dr. Zalányi Viktória személyében, aki Szigeti ídámtól vette át a teendőket. Dr. Zalányi Viktória 2011-ben szerezte jogi diplomáját a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és íllamtudományi Karán. Az új főtitkár széles körű szakmai tapasztalatait a központi közigazgatás terén szerezte, ahol közel tí­z évig jogászként dolgozott különböző területeken és beosztásokban. Megbí­zatása öt évre szól.

 

173263 70 Lechner Tudas 2020Két igazgatósággal bővült november 1-jével a Lechner Tudásközpont. A Lechner Tudásközpont háttérintézményi feladatainak, valamint kibővülő tevékenységének ellátását támogatja a megújuló jogi szervezeti egység, amely november 1-jétől igazgatóságként folytatja működését. Ennek vezetésével Bajzáth Edinát, a Miniszterelnökség eddigi jogi ügyekért felelős helyettes államtitkárát bí­zza meg a társaság. A jövő hónap elején kezdi meg működését a Lechner Tudásközpont Területi Közigazgatás Működését Támogató Rendszerek Fejlesztéséért és íœzemeltetéséért Felelős Igazgatósága is, Kornhoffer Szabó Gábor vezetésével.

További tartalmak

Legolvasottabb tartalmak

Strategy

Valós idejű adózás

Human

Az egészség hálózatai

Technology

Egy év, amely átírta az emberiség és a mesterséges intelligencia viszonyát

Strategy

Exportcikk lehet a DÁP-ból

ITBUSINESS heti hírlevél feliratkozás

.
Scroll to Top