Hívható, és irányt mutat

Halló, a navigációs készülékemről hívlak!

136234 Hivhato es iranyt mutatValamit valamiért. Ha telefonkészüléken használja a navigációs alkalmazást, a felhasználónak meg kell elégednie az adott képernyőmérettel, és tudomásul kell vennie, hogy amit a kezében vagy a szélvédőre tapasztott állványon tart, az alapvetően távközlési célokat szolgál, nem a címre vezetést. Ha navigációs készülékbe foglalják bele a telefont, máshol kell kompromisszumot kötni.

Mert hát ez is egy szakma, meg az is: feltételezhető, hogy a mobiltelefon-gyártók már bőséges tapasztalatot szereztek a telefonok tervezésének terén, míg a gps-készülékeket megálmodó mérnökök ugyebár a maguk pályáján mozognak otthonosan. A világ azonban változik – és nemcsak a konvergencia miatt –: a határok vékonyak, a gyártók be-bemerészkednek a szomszédos területekre.

Mindez azért elgondolkodtató, mert a Mio Magyarországon nemrég bevezetett Explora K70 gps-es okostelefonjának tervezői éppenséggel a navigációs készülékekkel szerzett tapasztalatokat kamatoztatták, amikor például arra ügyeltek, hogy motorzaj mellett is tisztán lehessen érteni a beszélőt vagy a navigációs géphangot; az autóstartót úgy alakították ki, hogy nagyon stabilan tartsa a készüléket, ugyanakkor egy kézzel, könnyedén ki lehessen pattintani belőle.

S bár az Explora K70-nél a problémamentes navigáción van a hangsúly, emellett a Windows Mobile 6.1 operációs rendszert futtató készülékbe belefértek a 3,5 hüvelykes képernyőn már élvezhető képet mutató Office-alkalmazások, egy geocímkés fotók készítésére használható 3 megapixeles kamera, a wifi, a bluetooth és a 3g-s négysávos kapcsolat. A gyártó szerint tetszőleges navigációs szoftver tölthető a telefonra, amelyben a Qualcomm Gpsone gps/agps-lapkája segít a pontos helyzetmegállapításban, annak adatait pedig lokációs sms-ben küldhetjük el ismerőseinknek.

Érints meg!

136234 Hivhato es iranyt mutat

Mióta az okostelefonoktól a navigációs készülékeken és az mp4-lejátszókon keresztül a repülőtéri check-in terminálokig az élet szinte minden területén megjelent, az érintőképernyő az ember–gép kommunikáció köznapi eszközévé vált. Idővel a személyi számítógépek sem egyforma dobozok lesznek: elképzelhető, hogy mind több gyártó kísérli meg a monitorba integrálni a pc-t, ahogy tette az Acer az Aspire Z5610 All-in-One pc-vel. Ennél a konfigurációnál az 58,4 centiméteres képernyő adja a karakteres formát, a tartalmat pedig a multi-touch panel, na meg egy sor remek alkalmazás: a touchgadgetek. Egyikük a közösségi oldalakról származó képek kezelésére szolgál, a másik a post-it digitális megfelelője, a harmadik az online barátok névsorának, a negyedik a zeneszámoknak a rendezését segíti. Alumínium káva emeli ki a kijelző csillogását, a festőállványhoz hasonló forma a helytakarékosságot, az állítható háttámla a megfelelő dőlésszög beállítását szolgálja.

A gyári tartozéknak számító autós tartóval együtt az Explora K70 nem egészen százezer forintba kerül.

További tartalmak

Legolvasottabb tartalmak

Strategy

Valós idejű adózás

Human

Az egészség hálózatai

Technology

Egy év, amely átírta az emberiség és a mesterséges intelligencia viszonyát

Strategy

Exportcikk lehet a DÁP-ból

ITBUSINESS heti hírlevél feliratkozás

.
Scroll to Top