Több ezer ritka koncertfelvétel kerül fel az Internet Archive-ra

A chicagói zenerajongó, Aadam Jacobs az 1980-as évek óta rögzíti az általa látogatott koncerteket, és több mint 10 000 kazettából álló archívumot gyűjtött össze. Most, 59 évesen felismerte, hogy ezek a kazetták idővel elhasználódnak, ezért beleegyezett, hogy az Internet Archive – egy nonprofit digitális könyvtár – önkéntesei digitalizálják őket.

 

Eddig körülbelül 2500 felvétel került fel az Internet Archive-ra, köztük olyan ritkaságokkal, mint egy 1989-es Nirvana koncert. (A zenekar csak 1991-ben, a „Smells Like Teen Spirit” megjelenésével tört be a köztudatba.) A gyűjteményben eddig ismeretlen felvételek is megtalálhatók olyan meghatározó előadóktól, mint a Sonic Youth, az R.E.M., a Phish, Liz Phair, a Pavement, a Neutral Milk Hotel, valamint számos punk zenekar.

A felvételek egy részét Jacobs viszonylag egyszerű eszközökkel készítette, de az Internet Archive-hoz csatlakozó önkéntes hangmérnökök jelentősen javították a hangminőséget.

Az egyik önkéntes, Brian Emerick havonta egyszer elutazik Jacobs otthonába, hogy újabb kazettadobozokat gyűjtsön be. A régi kazettás lejátszókkal digitalizálják a felvételeket, majd további önkéntesek tisztítják, rendszerezik és címkézik az anyagokat – még az elfeledett punkzenekarok dalcímeit is igyekeznek beazonosítani.

Néha az internet valóban jó dolgokra is képes. Például erre az 1988-as Tracy Chapman-felvételre.

Forrás: https://techcrunch.com

További tartalmak

Legolvasottabb tartalmak

Strategy

Valós idejű adózás

Human

Az egészség hálózatai

Technology

Egy év, amely átírta az emberiség és a mesterséges intelligencia viszonyát

Strategy

Exportcikk lehet a DÁP-ból

ITBUSINESS heti hírlevél feliratkozás

.
Scroll to Top