Van mit javítani az informatikai rendszerek kapacitásán, de ettől függetlenül helyt állt Magyarország a Cyber Coalition 2012 nevű gyakorlaton.
Kiválóan szerepelt Magyarország a NATO éves válságkezelési gyakorlatán (CMX 12) és a Cyber Coalition 2012 elnevezésű kibervédelmi gyakorlaton is – közölte Tokovicz József, a Honvédelmi Minisztérium (HM) Védelmi Hivatalának főigazgatója és Zala Mihály, a Nemzeti Biztonsági Felügyelet elnöke hétfőn Budapesten, sajtótájékoztatón.
Magyarország nagyon jól vizsgázott a szimuláció során; a hatóságok, szervezetek kiválóan együtt tudtak működni, viszont az informatikai rendszerek kapacitását növelni kell, és nagyobb figyelmet kell fordítani a rendszereket működtető emberekre – mondta a főigazgató, hozzáfűzve: a gyakorlat eredményeit a következő hetekben részletesen értékelik, majd döntenek a szükséges lépésekről.
A gyakorlat előkészítésében Magyarország is részt vett; a szimuláció szerint az országban támadás érte a bankrendszert és a légi irányítást, amelyek emiatt összeomlanak. A szakemberek a 2007-es, Észtország elleni kibertámadást vették mintául. A Nemzeti Biztonsági Felügyelet elnöke hangsúlyozta: az ilyen típusú támadásoknál elsősorban a megelőzésre kell törekedni, mivel az előre tervezett és célzott támadásra szinte lehetetlen felkészülni.
Deák Miklós







