Nem kerül új kezekbe a kormányzati távközlés konszolidációja

Továbbra is Both Zoltán felel a kormányzati célú távközlési hálózatok megerősítéséért – a miniszteri biztos az év végéig biztosan marad pozíciójában.

 

Meghosszabbították fél évvel a kormányzati célú távközlő hálózatok konszolidációjáért, új működési modelljével kapcsolatos feladatok koordinációjának ellátásáért felelős miniszteri biztos kinevezését, melynek értelmében Both Zoltán megbizatása az év végén jár le – olvasható a Hivatalos Értesítőben. Both Zoltán a miniszteri biztosi cím mellett most is fenntartja a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.-ben és a Magyar Villamos Művek NET Távközlési Szolgáltató Zrt.-ben viselt elnöki tisztségét. A miniszteri biztos tevékenységét a nemzeti fejlesztési miniszter irányítja.

Both Zoltán feladata egyebek mellett a Nemzeti Távközlési Gerinchálózat alrendszereinek, a Zártcélú Rendészeti Hálózat, Informatikai Közháló működésének áttekintése, továbbá a kormányhivatalok közötti, a járási hivatalok közötti, a kormányablakok közötti, az okmányirodák közötti összeköttetést biztosító adatátviteli hálózat, a bírósági hálózat és az ügyészségi hálózat, a Global System for Mobile Communications – Rail (GSM-R) rendszer működésének áttekintése. Feladata például ezen hálózatok kapcsán a tavaly elindított konszolidációs folyamatok kiterjesztése, különös tekintettel a szolgáltatások eredményességére, költségekre, szerződéses konstrukciókra és a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt., a Magyar Villamos Művek Zrt. és a közreműködő piaci szereplők szerződésekben ellátott feladataira.

 

Deák Miklós

További tartalmak

Legolvasottabb tartalmak

Strategy

Valós idejű adózás

Human

Az egészség hálózatai

Technology

Egy év, amely átírta az emberiség és a mesterséges intelligencia viszonyát

Strategy

Exportcikk lehet a DÁP-ból

ITBUSINESS heti hírlevél feliratkozás

.
Scroll to Top