Idehaza viszonylag ismeretlen céget készül bekebelezni az amerikai szoftveróriás, amely a közösségi oldalakkal, s azok felhasználóival ápolhat majd kiforrottabb kapcsolatokat.
Furcsamód, begépelve a „Vitrue” szót a Google keresőjébe, alig akad olyan találat, amely azt tükrözné, hogy a magyar szaksajtó korábban tüzetesebben foglalkozott volna a közösségi marketing platformként jegyzett vállalattal. Pedig a néhány évvel ezelőtt 33 millió dollár befektetésből létrejövő cég a jelek szerint olyan dinamikusan fejlődött az utóbbi években, hogy az Oracle közel a tízszeresét, mintegy 300 millió dollárért vásárolná fel a vállalatot – írja a TechCrunch.

A Vitrue vállalat a szociális média menedzsmentjének területén tevékenykedik: különböző technológiai megoldásokat szolgáltat, melyek által a márkák megerősíthetik marketing potenciáljukat egyes szociális hálózatokon keresztül, mint például a Facebook, Twitter, YouTube, Google+ és Pinterest – vagyis a manapság legnépszerűbb social media szájtokon.
Konkrétan egy olyan hirdetői platformot foglal magában a Vitrue funkcionalitása, amelyen keresztül a cégek különböző marketinges tevékenységeket végezhetnek, legyen szó akár az egyszerűbb hirdetésektől kezdve a marketinges kampányokon keresztül a márkaérték vizsgálatig.
Feltehetően az Oracle is hasonló célokra fogja majd felhasználni a felhő-alapú közösségi alkalmazást, amely kiváló lesz a cég reklámcéljainak a virtuális közösségi terekben történő megvalósulásához, hiszen azzal, hogy saját – vagy esetleg más cégek – hirdetéseit olvasztja be a közösségi szájtokba, jelentős ismertség-növekedést érhet el az említett oldalak felhasználói között.
Miski Gábor







