Dübörög az egészségügy

Több olyan informatikai projekt is megvalósult a magyar egészségügyi intézmények körében, melyek révén sokkal hatékonyabb munka és működés érhető el.

A makói Dr. Diósszilágyi Sámuel Kórházban olyan távdiagnosztikai központot létesítettek, amely megfelel a 21. század követelményeinek. A magyar–román uniós támogatású program keretében létrehozott központhoz több diagnosztikai berendezést is szerzett az egészségügyi intézmény. A fejlesztés érintette a hagyományos radiológiát, a ct-t, az ultrahang-diagnosztikát és a mammográfiát. Ezek az osztályok évente 14 ezer beteget látnak el és 25 ezer beavatkozást végeznek el. Baráth Lajos, a kórház főigazgatója elmondta, hogy a projekt a határon átívelő betegforgalomra épít.

 

37094 09 health insurance 

 

A másik fontos fejlesztés a budapesti Kelen Kórházat érintette. A korábbi szakmai együttműködések tapasztalatai alapján a kórház az Enterprise Group szakembereit kérte fel, hogy alapos és mindenre kiterjedő felmérést végezzenek az intézményi igények és adottságok figyelembevételével. Ennek eredményeként ősztől a Kelen Kórház teljes körű intézményi medikai adatrögzítése, valamint a fizetős ellátásokhoz kapcsolódó számlázási feladatok elvégzése egyaránt az Enterprise Multi Medikai Alkalmazás (EMMA) rendszerével történik. A vállalat az EMMA rendszer használatához szerződés szerint Contact Center szolgáltatást, helyszíni és telefonos tanácsadást, valamint verziófrissítést és jogszabálykövetést is biztosít.

 

Miski Gábor

További tartalmak

Legolvasottabb tartalmak

Strategy

Valós idejű adózás

Human

Az egészség hálózatai

Technology

Egy év, amely átírta az emberiség és a mesterséges intelligencia viszonyát

Strategy

Exportcikk lehet a DÁP-ból

ITBUSINESS heti hírlevél feliratkozás

.
Scroll to Top