Európai keresõ a Google-lal és a Yahoo-val szemben.
Ma az ismeretek és a kultúrák új térképét rajzolják fel. Holnap az, aki és ami nem elérhetõ online, azt kockáztatja, hogy láthatatlanná válik a világ számára – szállt síkra Jacques Chirac francia elnök egy önálló európai keresõrendszer kifejlesztése mellett. A Quaero (latinul „keresek”) nevû megoldást egy francia–német konzorcium építené fel, melynek jelenlegi tagjai a Deut-sche Telekom, a France Telecom és a Thomson, de elképzelhetõ, hogy a Ber-telsmann is rövidesen csatlakozik a csoporthoz. A vállalatok befektetését a francia kormány 150 millió euróval lenne hajlandó támogatni. Arról még nem érkezett hír, hogy a német állam mennyivel járul hozzá a projekthez.
Ötkarikás IT. Alig egy hónappal a 2006-os téli olimpia megnyitója elõtt közölték: a játékok informatikai szolgáltatására egyesítette erõit az Atos Origin és a Lenovo. Az Atos Origin felel a tájékoztatást szolgáló informatikai rendszer üzemeltetéséért, biztonságáért és integrációjáért, a kínai Le-novo adja az asztali PC-ket, szervereket és noteszgépeket, ezenkívül internettermeket hoz létre. A torinói ötkarikás játékokat követõen a két cég következõ erõpróbája a pekingi nyári olimpia lesz.
Bemutatkozott az ECS.Közép-Európa felé is nyit a világ második legnagyobb alaplapgyártója, a tajvani Elitegroup Computer Systems (ECS). Az 1987-ben alapított, ma már 11 ezer fõt foglalkoztató cég egyebek mellett a HP és a Lenovo legnagyobb alaplap-beszállítójának számít; havi kapacitása 2,5 millió alaplap és 200 ezer noteszgép. A vállalat Magyarországon is szeretne nagyobb részesedést elérni; ennek elsõ lépéseként tavaly október óta PR-cég is képviseli itthon az ECS-t.
Kínai központ. Budapest szerepel a kínai kereskedelmi minisztérium terveiben, mint a hatalmas ország EU-beli elosztó központja.
Ennek jegyében az Asia Center arról tárgyal, hogy mintegy egymilliárd dolláros fejlesztéssel, a nagykereskedelem és a cégbemutatkozás fokozott elõtérbe helyezésével 200 ezer négyzetméteren 600–800 kínai vállalatnak biztosítana meg-jelenési lehetõséget.
Megavédelem. Közel egy megawattnyi UPS-berendezést telepített a Wattmester Kft. (a Minor-csoport tagja) a T-Online Magyarország Rt. adatparkjának védelmére. Az APC szünetmentes tápegységek összteljesítménye akár 4000 szerver egyidejû kiszolgálását tenné lehetõvé. Ihász Sándor, a T-Online informatikai igazgatóhelyettese szerint idõvel újabb szünetmentes berendezések bevonására lesz szükség.
Mentési rend. Az OTP Bank StorageTek és Veritas központi mentési rendszereinek támogatásáról állapodott meg a Sun Microsystems Kft. A Sun tavaly nyáron vásárolta föl a Storage Technology Corporationt.
A most aláírt szerzõdés a bank mentõrendszerében mûködõ StorageTek L700 és Veritas NetBackup termékekre vonatkozik, amelyekre nonstop szolgáltatást vállalt a Sun magyarországi képviselete.
Mobilexport. Egy év alatt közel megháromszorozódott hazánk Finnországba irányuló mobiltelefon-exportja. Tavaly január és október között 6,5 millió készüléket szállítottunk.
Svájci felkérés. A 4D Soft részt vesz az Európai Unió szoftverintegrációs, -tesztelési és -konfigurációs e-infrastruktúra K+F-projektjében, az ETICS-ben.
Délkelet felé. GTS Telekomunika-cije d.o.o. néven leányvállalatot alapított Horvátországban a GTS
Central Euro-pean Holding B.V. Az új cég üzleti elõfizetõknek kínál kis- és nagykereskedelmi hang-, adat- és internetszolgáltatásokat: nemzetközi bérelt vonalat, MPLS-t és hangvégzõdtetést. A GTS Telekomunikacije d.o.o. ügyvezetõ igazgatója Szathmári Géza, a GTS-Datanet ügyvezetõ igazgatója.
A GTS Central Europe a tervek szerint még az idén leányvállalatot alapít Szlovéniában, majd Szerbiában.








