A magyar W.UP és a cseh székhelyű Banking Software Company (BSC) a mai napon bejelentette egyesülését. A két vállalat a szükséges hatósági jóváhagyások birtokában Finshape néven új cégcsoportot hoz létre a nemzetközi terjeszkedés elősegítésére. Az egyesülés eredményeként létrejövő digitális banki technológiai szolgáltató low-code platform- és adatalapú perszonalizációs megoldások ötvözésével gyorsítja majd fel a bankok ügyfélközpontú digitális fejlesztéseit. A tranzakcióban részt vesz a PortfoLion Capital Partners, Kelet-Közép-Európa egyik vezető kockázati- és magántőke-társasága tőkeerős hátteret biztosítva a további terjeszkedéshez Európában, Ázsiában és a Közel-Keleten.



Ez a változás a bankok számára is kiemelten fontos. „Ezeket a szolgáltatásokat eddig lehetetlen volt egy helyről beszerezni, nem helyi szolgáltatókat bevonni egy-egy termék fejlesztésébe pedig sokszor bonyolultnak, hosszadalmasnak vagy kockázatosnak bizonyult”, mondta Tomáš Zrna, a csehországi Raiffeisenbank digitális fejlesztésekért felelős igazgatója, hozzátéve: „A tartalom személyre szabása, és a valós igényekre reagáló, azonnali ügyfélajánlatok biztosítása, mind-mind olyan innovációk, amelyek fejlődésben tartják a banki piacot és növelik az ügyfelek elégedettségét.”
A Finshape 650 fős csapata már az induláskor több mint 100 ügyfelet szolgál ki 4 kontinensen, köztük olyan bankokat, mint a Raiffeisen, a BNP Paribas, az Erste, a Société Générale vagy az Alfa-Bank. A csoportot Petr Koutný, a BSC vezérigazgatója és Nyíri József, a W.UP vezérigazgatója közösen irányítja majd, összesen több mint 40 évnyi pénzpiaci és technológiai tapasztalatukra támaszkodva. Nyíri József aktívan közreműködött a hazai piacon meghatározó IND Group 2014-es eladásában, amelyet a világ egyik legnagyobb fintech vállalata, a Finastra (korábban Misys) vásárolt meg. A PortfoLion vezérigazgató-helyettese, Nieder Jenő az igazgatótanács elnöki pozíciójában csatlakozik az új csoporthoz.
A sikeres banki digitalizáció kulcsa, hogy az új fejlesztések minél rövidebb átfutási idővel váljanak elérhetővé a banki ügyfelek számára. Ez a felismerés hívta életre a BSC és a W.UP szövetségét, melynek célja egy olyan szolgáltató létrehozása, amely egyszerre kínál könnyen telepíthető és kezelhető digitálisplatform-megoldást és lehetőséget a banki ügyfélinterakciók személyre szabására. Az előbbi a saját digitális felületek fejlesztésében és modernizálásában, az utóbbi pedig az ügyféladatok elemzésében, értelmezésében és ügyfélfókuszú felhasználásában nyújt segítséget a bankoknak.







