Egy viszonylag friss hír hallatán megintcsak felvetődött bennem, hogy a média olykor talán nem is áll rendesen a lábán.
Kiáltványokat ritkán olvasok, de ezt most nem hagytam ki. Open Cloud Manifesto a címe, a háló bárki megtalálhatja, aki rákeres. Könnyű kitalálni: a cloud computingról szól.
Azt a tévedés nagyobb kockázata nélkül is állíthatjuk, hogy magyar lakosság közel hatvan százaléka szemében valószínűleg elfogadható és legitim fogalom a „cigánybűnözés”.
Lenint különösebben nem szívlelem, de abban - ma is láthatóan - tutira igaza volt, hogy az ember a rendszerezett és lényegében folymatos információinput nélkül csak egy biorobot.
Egyre többször hallható egy titokzatosan hangzó, sokszor tévesen befektetési formaként emlegetett, valójában szervezetvezetéshez kapcsolódó fogalomról a keiretsu-ról.
A Prímszámokról mindenki hallott, aki középiskolában járt, aztán gyorsan el is felejtette.
Kevés olyan nagyvárosi pályaudvar van Európa nyugati felében, amelyeknek a környékén osztrigától operabérletig ne lehetne minden kapni, ...
Amióta megjelent a hír, hogy a McDonald’s a válság egyik nyertese lehet, minden ismerősöm tudni véli, hogy „a válság nekünk kedvez, mert most mindenki a Mekiben fog már csak enni”.
Amikor a hegyre mászom, és hosszú szakaszokon nem nézek le, szinte megijedek, amikor időnként le-lepillantok: szédülök a növekvő mélységtől. Ilyen ez a mi szakmánkban is.
Az utóbbi időben sok cikk, vélemény és statisztika jelent meg az informatika kiszervezéséről.Én most az államigazgatás intézményei szempontjából közelíteném meg a kérdést.