A Jasmin és MPhackS által szervezett versenyen több, mint 30 országból jelentkeztek és még a különböző időzónák sem okoztak akadályt a fejlesztőknek. A zsűri örömmel konstatálta, hogy a feladatot igazán komolyan vették a résztvevők, ezért több mint 5 órába telt, mire végleges döntés meghozták. Ez annak is köszönhető, hogy alaposan átnézték a kódolási részleteket is, hiszen nemcsak felhasználói élményt díjazták.
Nagyon értékes megoldások születtek, a második helyezett egy űrjáték és a harmadik helyezett pedig egy magyar csapat által tervezett virtuális activity lett, amely a jelenlegi elzárt időben is könnyedén összehozhatja a barátokat.
„Mi is végigizgultuk a versenyt. Célunk egy olyan programozói verseny volt ahol ugyanolyan fontos a kreativitás és a fejlesztői tudás. Nem prezentációkat értékeltünk, hanem kódminőséget, ötleteket, és a végeredmény minőségét egyben. Mivel minden csapat különböző browser API-kat pörgetett ki a verseny elején, így mi is csak remélni tudtuk hogy, elég ügyesek lesznek ahhoz, hogy működő játékokat készítsenek el a két nap alatt. Az eredmény minket is meglepett, kifejezetten szórakoztató és nagyon ötletes eredmények születtek", mondta Sudár Gábor, a Docler cégcsoporthoz tartozó Jasmin budapesti irodájának fejlesztési vezetője. A sikerekre való tekintettel a versenyt minden bizonnyal jövőre is megrendezik.
„Ez volt a hetedik online rendezvényünk a »virtuális időszak« márciusi kezdete óta, és örömmel tapasztaljuk, hogy a változások, bár pár ajtót bezártak, de számunkra legalább ennyit ki is nyitottak. Az online megoldásoknak köszönhetően a senior fejlesztőket most még könnyebben el tudjuk, érni, és a visszajelzések alapján nagy örömmel vesznek részt olyan kihívásokban, mint ez a Lucky Wheel Hackathon volt", mondta Fazekas Gerdy, az MPhackS divízióvezetője.