A Microsoft csütörtökön mutatta be az új Surface Pro 10 és a Surface Laptop 6 laptopjait, melyek már az Intel új Core Ultra processzorainak köszönhetően beépített mesterséges intelligenciával is rendelkeznek. Nem az átlagos otthoni felhasználóknak készültek…
Mindkét számítógép nevéhez a „for Business” kifejezés kapcsolódik, így csak a Microsoft weboldalán vagy a hivatalos viszonteladóknál lehet majd megvásárolni őket.
A Surface Pro 10 Core Ultra 5 135U vagy Ultra 7 165U processzorral érkezik, és akár 64 GB LPDDR5x memóriával és 1 TB-nyi SSD-tárolóval is felszerelhető. A táblagép háza ugyanaz, mint a korábbi változaté, de egy új, 1440p felbontású és 114 fokos látómezejű webkamerát építettek be.
A Surface Laptop 6 ismét 13,5 és 15 hüvelykes képátlóval lesz elérhető. A formatervezett külső alatt az Intel Core Ultra 5 135H és Ultra 7 165H processzorok, 64 GB RAM és egy 1 TB-os SSD háttértároló kapott helyet. A 8 GB memóriával felszerelt alapmodell az Intel egyszerűbb beépített grafikai lapkáját kapja, de a több memóriával épített változatok már az Intel Arc lapkáját használják a megjelenítéshez. Megmaradt ugyanakkor az 1080p HD képességű webkamera, de legalább egy beépített intelligens kártyaolvasó is választható.
Mind a Surface Pro 10, mind a Laptop 6 új Copilot billentyűzettel is rendelkezik, amelyet a Dell új XPS laptopjain és néhány más MI-re optimalizált hordozható számítógépen is láttunk már.
A Microsoft szerint a Surface Pro 10 a 3DMark TimeSpy benchmarkban 53 százalékkal gyorsabb, mint elődje, a Pro 9, míg a Surface Laptop 6 kétszer olyan gyors, mint az előző modell, leginkább az Intel Arc lapkának köszönhetően.
Elemzők szerint a Microsoft a Surface Laptop 6 és a Pro 10 segítségével azt jelzi, hogy a vállalat továbbra is próbál fontos szereplő maradni a PC-piacon. A két új üzleti számítógép az észak-amerikai piacon már előrendelhető, 1200 dolláros kezdőáron. A kiszállításuk április 9-én kezdődik majd meg.







