Fontos információk DIGI ügyfeleknek

A DIGI a Vodafone Magyarországhoz történő csatlakozásával a DIGIMobil és DIGINet Aktív 50 ügyfeleknek is elérhetővé válik a közel országos lefedettség. 2023. június 1-jétől meglévő előfizetésével és SIM kártyájával már a Vodafone mobilhálózatán élvezhetik mobil hang- és adatszolgáltatásainkat. A Vodafone lefedettségi hálózatáról ezen az oldalon tájékozódhat bővebben. (2023. április 13-tól minden DIGI mobilhangot és mobiladatot tartalmazó tarifa értékesítése lezárult, új DIGIMobil és DIGINet Aktív 50 előfizetés megrendelésére, valamint díjcsomag váltásra már nincs lehetőség.)

 

A hálózatváltás SIM kártya- és hívószámcserével nem jár. Készüléktípustól függően a Vodafone országos 2G vagy 4G mobilhálózatára fog eszköze feljelentkezni, ami a legtöbb esetben automatikusan megtörténik. Előfordulhat, hogy a készüléket manuálisan kell beállítani. (A Vodafone hálózatára váltás után a készülék kijelzőjén várhatóan a „DIGI HU / vodafone HU felirat fog megjelenni, valamint egy „R” betű a térerő jelző közelében.)

Manuális hálózatválasztás beállításakor a menüpontok elnevezése készülékgyártónkként, típusonként és az operációs rendszer verziójától függően eltérő lehet. Dual SIM-es készülékek esetén ügyeljen arra, hogy a DIGIMobil SIM kártyához tartozó hálózatválasztási mód kerüljön átállításra.

A vonatkozó menüpontok (Például: Beállítások / Kapcsolatok / Mobilhálózatok / Mobilszolgáltatók) alatt található automatikus hálózatválasztást állítsa manuálisra, majd válassza ki a „vodafone HU” hálózatot, ez követően az új hálózat regisztrációja elindul. A sikeres regisztráció befejezése után a megszokott módon használható a készülék.

A mobilinternet szolgáltatás eléréséhez kapcsolja be az adatroamingot az operációs rendszer típusától függetlenül. Az esetleges figyelmeztetések ellenére ez belföldön nem jár plusz költséggel! Külföldi utazás esetén viszont kapcsolja ki ezt a funkciót a határátlépés előtt, ha a célországban nem szeretne mobilinternetet használni. (Az EU-n belül általában ugyanannyiba kerül a mobilinternet, mint belföldön, de célszerű tájékozódni a roaming díjzónákról.)
„Mobil stick” használata esetén is szükséges elvégezni a beállításokat.

VoLTE: a Vodafone Magyarország hálózatára váltással a HD minőségű hívásokat biztosító VoLTE (voice over LTE) szolgáltatás továbbra is elérhető marad, a VoWiFi (WiFi hálózatokon keresztüli) hanghívásokat lehetővé tevő kiegészítő szolgáltatás azonban megszűnik. (A VoLTE szolgáltatás olyan készülékekkel használható, amely támogatja az adott technológiát, és a gyártó engedélyezi a VoLTE Roaming szolgáltatást.)

További tartalmak

Legolvasottabb tartalmak

Strategy

Valós idejű adózás

Human

Az egészség hálózatai

Technology

Egy év, amely átírta az emberiség és a mesterséges intelligencia viszonyát

Strategy

Exportcikk lehet a DÁP-ból

ITBUSINESS heti hírlevél feliratkozás

.
Scroll to Top