Tíz alkalmazott felett minden második cég igénybe vesz valamilyen informatikai szolgáltatást. A legelterjedtebb a szoftverek, hardverek telepítése és az ezekhez kapcsolódó támogatás.
Emelkedik az üzleti szoftverek elterjedtsége és az általuk kiszolgált területek száma. Az idei bevezetések és fejlesztések többsége a valamilyen célalkalmazást már használó cégeknél várható.
Biztató ütemben növekszik a hordozható eszközök elterjedtsége és aránya a magyarországi cégek PC-parkjában. Az elmúlt évben az 50 fõ alatti cégek ellátottsága is jelentõsen javult.
Az üzleti szféra asztali PC-inek mintegy fele a fõvárosban található. Az 50 fõ feletti kör beszerzéseiben már a márkás eszközök dominálnak.
Az elmúlt évben sokat javult ugyan a közszféra informatikai biztonsági helyzete, de a védettség még korántsem teljes.
Már közel hétezer hazai intézmény van jelen saját honlappal a világhálón, igaz, a legtöbb oldal statikus, és házon belül szerkesztik. A kutatók azonban jelentős növekedést prognosztizálnak.
Több mint tízezer hazai intézménynek van telefonalközpontja. A digitalizáltság foka az üzleti szféra arányait közelíti, az IP alapú megoldásokra viszont még a döntéshozók sem készültek fel eléggé.
A szolgáltatók számos hatékonyságnövelõ mobilkommunikációs megoldást kínálnak, a hazai intézmények azonban egyelõre kevéssé ismerik és csak csekély arányban használják ezeket.
A hazai közintézmények 55 százaléka rendelkezik mobiltelefonnal; az előfizetések túlnyomó többsége számlás konstrukcióban működik. A piac dinamikus fejlődése 2004-ben is folytatódott.
A hazai közszféra telefonvonalainak több mint fele digitális, az új beszerzések az analóg technológia további visszaszorulását jelzik.
A hazai intézmények negyede használ adatkapcsolatot; a telephelyek közötti kommunikáció egyelõre ennél is ritkábbnak számít. A technológiák között a kapcsolt vonali megoldás vezet.
Több mint 13 ezer informatikust foglalkoztatnak a hazai közintézmények, de a szervezetek kétharmadánál egy szakember sincs. A fejlesztéseket a szûkös források mellett a tervezés hiánya is hátráltatja.
A hazai intézmények 73 százaléka használ informatikai megoldásokat szervezeti folyamatainak támogatására, az alkalmazások integrációja viszont egyelőre gyerekcipőben jár.