Kevesen értik, annál viszont lényegesen többen használják, ugyanakkor mégsem nyereséges a Meta fémjelezte metaverzum, sőt. Gyászos 2023-as évre számítanak a vállalatnál.
Még többe kerül a metaverzum felé fordulás a Metának. A Reality Labs több pénzt veszített, mint valaha – tette közzé a Facebook anyavállalata a legutóbbi negyedévismertetőjében.
A Reality Labs, a Meta virtuális és kiterjesztett valóság fejlesztéseiért felelős üzletága 3,7 milliárd dolláros veszteséget produkált az idei év harmadik negyedévben, ami jelentős rosszabbodás az egy évvel ezelőtti 2,6 és az azt megelőző 2,8 milliárd dolláros veszteséghez képest. A Reality Labs egész éves deficitje eddig több mint mínusz 9 milliárd dollár.
Az „eredményekre” reagálva a vállalat pénzügyi vezetője azt mondta, „a tendencia valószínűleg nem fog egyhamar megfordulni. Arra számítunk, hogy a Reality Labs működési veszteségei 2023-ban jelentősen növekedni fognak az előző évhez képest”, idézte az Engadget Dave Whenert, a vállalat leköszönő pénzügyi igazgatójának nyilatkozatát.
A helyzetet csak tovább rontja, hogy a Meta gigászi mennyiségű pénzt tolt a Reality Labsbe, amely már most is jelentős költség a vállalat számára. Ennek ellenére Mark Zuckerberg kitart a vállalat mellett, mint mondta „a következő generációs számítástechnikai platformba” való befektetés továbbra is elsődleges prioritás. „Úgy gondolom, hogy az itt végzett munkánk történelmi jelentőségű lesz, és megteremti annak az alapját, hogy teljesen új módon lépjünk kapcsolatba egymással, és a technológiát beillesszük az életünkbe”, fogalmazott egy interjúban.
Öröm az ürümben, hogy a Meta „alkalmazáscsaládja” viszont tovább nőtt, és Zuckerberg mind az Instagram, mind a WhatsApp esetében új mérföldkövekről számolt be. Az Instagramnak 2 milliárd havi aktív felhasználója lett, míg a WhatsAppnak már 2 milliárd napi aktív felhasználója van.







