Éles és kritikus üzemmódban

A készpénz kényes áru: ahol az átlagosnál több van belõle, különösen oda kell figyelni. A Magyar Nemzeti Bank ilyen hely.

A Magyar Nemzeti Bank a közelmúlt-ban pályázati úton Bosch videoar-chiváló rendszert szerzett be. „Ez a rendszer költségtakarékosabb, egyszerûbb a kezelése, kiértékelése, a képek visszakeresése, idõtállóbb a kép minõsége” – sorolja a digitális rendszer elõnyeit Király Szilárd, az MNB ügyvezetõ igazgatója.

Több érv is amellett szól, hogy a Magyar Nemzeti Bank a fõváros szívébõl a város szélére telepítse logisztikai központját. A várhatóan 2007-re elkészülõ létesítmény biztonsági terveit ugyancsak a Bosch készítette el. „Ide kerülnek mindazok a funkciók, amelyek a pénzszállítással és a pénzgyártással kapcsolatosak: itt kapnak helyet a pénzfeldolgozással, pénzszállítással foglalkozó szervezeti egységek, itt készülnek majd a magyar euró érmék, és itt fog mûködni a Magyar Nemzeti Bank informatikai központjának tükörszervere” – árulja el Király Szilárd. A Bosch feladata a videokamerás megfigyelõeszközök, a külsõ és belsõ térvédelem, trezorvédelem, behatolás-ellenõrzõ eszközök kialakítása. A kivitelezés tavasszal indul; a nagyfokú automatizálás révén jelentõs kockázatcsökkenést ígérõ biztonsági megoldások telepítése az építési munkák után kezdõdik – hallottuk a banki szakembertõl.

Last minute – a legjobb idõben

Huszonöt utazási irodáját kapcsolta öszsze IP-kommunikácós hálózattal a Nec-kermann. „Eredetileg a frissen elkészült VPN-t akartuk felhasználni IP-telefonos célokra, végül azonban dedikált beszédátviteli rendszer kialakítása mellett döntöttünk” – villantja fel a Bosch Integral 55 kommunikációs szerver telepítésének elõzményeit Szvoboda János cégvezetõ. – „A kisebb irodákban egy-egy, a nagyobbakban két-három VOIP-készüléket, illetve PC-s softphone készüléket helyeztünk el, ezek mindegyike WAN-öszszeköttetésben van a központtal, ezáltal minden munkatárs úgy érhetõ el, mintha a szomszéd szobában ülne.”

A Neckermann-nál folyó IP-telefonos projekt következõ lépcsõje a hívások kezelését magasabb szintre emelõ call center kiépítése. „Várhatóan a jövõ év elején már mûködni fog a hívóközpont” – mondja Szvoboda János.

Biztonsági szemek az arénában

„Bár egy védelmi rendszernek mindig vannak titkai, az nem titok, hogy a Buda-pest Sportarénában mûködõ videokamerás megfigyelõ rendszer két részbõl áll: vannak adott területet folyamatosan, fix látószögben ellenõrzõ kamerák, és vannak a mozgásérzékelõkkel összekötött, automatikusan az eseményre forduló, illetve távolról irányítható kameráink” – mondja Balázs Róbert üzemeltetésért felelõs vezetõ. A központi számítógéphez csatlakoztatott, több mint ötven kamera képét két vezérlõhelyiségben is figyelemmel kísérik a diszpécserek; a lezárt területen észlelt mozgásra pedig hangjelzés is figyelmezteti õket.

Különösen rendezvények biztosításánál – a beengedés szabályozásánál, a váratlan események kezelésénél – van nagy szerepe annak, hogy a kamerák képét két helyiségbõl is figyelemmel lehet kísérni. Így ugyanis egyszerre több szakember tudja pásztázni a területet, és rádión mozgósítani a biztonsági embereket, ha arra szükség van.

Lakástakarékossági központ

 

6778 40 kicsi 1 27 73

A Fundamenta Lakástakarékpénztár Rt. és a Lakáskassza Wüstenrot Lakástakarék-pénztár Rt. tavalyi fúziója elõtt is Bosch telefonközpont és call center mûködött a Fundamentánál; a belsõ felmérések azt igazolták, hogy az az egyesülés utáni megnövekedett igényeknek is meg fog felelni – vázolja a helyzetet Rácz Sándor, az általános ellátási csoport vezetõje.

 

„Bár ez az alközpont – fõképp a call center adottságai és specifikációi miatt kicsit drágább más rendszereknél, de ma-gasabb értéket is képvisel – jegyzi meg a csoportvezetõ –; ráadásul a karbantartási szerzõdés keretében kapunk meg egy sor szolgáltatást, a mellékek áthelyezését is beleértve.”

A 27 munkahelyes call centeren keresztülfutó, illetve az ügyfélszolgálatok be- és kimenõ hívásainak mindegyikét rögzítik a Fundamentánál. Erre figyelmezteti a hívókat a call center is, és csak ezután kapcsol szabad ügyintézõhöz, mégpedig ahhoz, aki a legrégebb óta pihen.

Gyakran ismétlõdõ kérdéseknél vagy például egyenleglekérdezésnél nem feltétlenül volna szükséges emberi munkaerõ bevonása, a Fundamentánál ezért tervezik az IVR integrálását. Ez a projekt azonban még az elején tart, hiszen a számlavezetõ rendszer fejlesztését is igényli, viszont a belsõ költségelszámolást megkönnyítõ PIN-kódos rendszer (kimenõ hívások csak egy személyes PIN-kód beadásával kezdeményezhetõk) már október közepétõl mûködésbe lép, amitõl a telefonköltségek mérséklõdését várják a Fundamentánál.

További tartalmak

Legolvasottabb tartalmak

Strategy

Valós idejű adózás

Human

Az egészség hálózatai

Technology

Egy év, amely átírta az emberiség és a mesterséges intelligencia viszonyát

Strategy

Exportcikk lehet a DÁP-ból

ITBUSINESS heti hírlevél feliratkozás

.
Scroll to Top