A világ egyik legnépszerűbb programozási nyelve érkezik Linuxra

Közel 31 év után egy második nyelvet is elfogadnak a kernelfejlesztéshez.

 

Ahogy arról a The Register nyomán a Techradar is beszámolt, Linus Torvalds, a Linux megalkotója végre rábólintott, hogy az operációs rendszer támogassa a kedvelt, Rust nevű programozási nyelvet. A 6.1-es verzió így már ezzel a kiegészítéssel érkezik az elkövetkező két, három hónapon belül.  

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy nem a teljes kernelt építik, azaz a rendszermagot építik újra Rust nyelven, hanem a meglévő C nyelvcsaládba tartozó kódbázist egészítik ki a másodlagos nyelven írt, új komponensekkel, ezzel csökkentve a memóriahibákból adódó a biztonsági réseket.  

A StackOverflow 70 000 fejlesztő körében végzett friss felmérése szerint, bár a Rust nem a legelterjedtebb nyelv (mert az a JavaScript), a válaszadók mégis a „legkedveltebbnek” választották. Nem mellesleg a fejlesztők számára a legjövedelmezőbb nyelvek között is szerepel, közel 90 000 dolláros éves átlagfizetést ígérve a tengerentúli programozóknak. 

További tartalmak

Legolvasottabb tartalmak

Strategy

Valós idejű adózás

Human

Az egészség hálózatai

Technology

Egy év, amely átírta az emberiség és a mesterséges intelligencia viszonyát

Strategy

Exportcikk lehet a DÁP-ból

ITBUSINESS heti hírlevél feliratkozás

.
Scroll to Top