ITB Today 10/13: Ők a jövő! Munkába áll a Z-generáció

Nagy Anita, Schönherz Iskolaszövetkezet; Égető Dezső, i-Cell Mobilsoft Zrt., Lipták Borbála, Covalen, valamint Mester Sándor, ITBUSINESS

Ők a jövő! Munkába áll a Z-generáció Minden cégvezető számára az egyik legizgalmasabb kérdés: hogyan tudja szervezetébe beilleszteni a Z-generáció tagjait? És ha ez nem lenne elég kihívás, lassan érkeznek az Alfa-generáció ifjú titánjai is, akik már – kis túlzással – a kezükben okostelefonnal születtek.

Hamarosan szuperszámítógép fűti a Debreceni Sportuszodát A KIFÜ három évvel ezelőtt indította el szuperszámítógép-fejlesztési programját, amelynek eredményeképpen januárban átadták a Komondort. Fejlesztése során fontos szempont volt, hogy a berendezés kifejezetten energiahatékony módon működjön. Így nem meglepő, hogy a gép hulladékhője pár hónap múlva a Debreceni Sportuszodában hasznosul.

Történelmi időket élünk az IT-biztonságban is A valóság érzékelése és az ebből fakadó globális gazdasági és politikai folyamatok soha nem változtak meg ilyen nagy mértékben. A jövő vállalatai nem azzal küzdenek majd, hogy cáfolják a róluk terjedő hamis információt, hanem az, hogy valamiképp igazolják a kommunikálni szándékozott valóság valódiságát. Ez megkerülhetetlen lesz az igazolt forrás és a hitelesség bizonyításához, ami pedig alapvető az üzleti élet alapjait adó bizalom megtartásában. Beszámolónk az ITBN konferencia második napjáról.

Nagyot villantott az Adobe a generatív MI-vel A MAX konferencia részeként az Adobe megvillantotta néhány előremutató technológiáját, amelyek a jövőben bekerülhetnek a Creative Cloud alkalmazásokba. Az apropó lényege, hogy bemutassák, min dolgoznak a mérnökök, és ahogyan az várható volt, ismét a generatív mesterséges intelligencia lépett a színre.

28 nyelven szinkronizál az MI-alkalmazás A mesterséges intelligenciával működő videószerkesztő startup, a Captions, elindította új, Lipdub nevű alkalmazását, amely 28 különböző nyelvre fordítja a klipeket. A Lipdub itthon egyelőre nem érhető el, azonban egyéb régiókban már feltűnt az App Store-ban.

ITBUSINESS PODCAST

Quattrosoft-sorozat: Átállás a gondolkodásban is digitálisra

Nincs meglepő a témaválasztásban: az ITBUSINESS és a Quattrosoft közös podcastsorozatának újabb epizódjában a digitális transzformáció áll a fókuszban.

Mester Sándor és műsorvezető társa e sorozatban, Tresch Andrása Quattrosoft első embere (a képen balról) ezúttal a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetségének (a VISZ-nek) az alelnökével, Gazdag Ferenccel (képünkön jobbról) cserél eszmét a magyarországi informatikai valóság izgalmas mozgásairól.

Az őszinte beszélgetésben elhangzik, hogy van az úgy, hogy a digitális átállás nem éri meg, és ilyenkor azt hiba volna erőltetni, és arról is, hogy a hazánkban működő nagyvállalatok ha nem is az élén járnak a digitális transzformációnak, de megfelelően fejlődnek e téren, és gondolkodásukat illetően az érintett vezetőik biztosan átálltak már digitálisra.

MEGHALLGATOM

Költségmegosztás az EU-ban: várhatunk 2025-ig? A frissen kiszivárgott információk szerint nem valószínű, hogy az Európai Bizottság (EB) 2025 előtt döntést hozna a mobilszolgáltatók hálózati költségeinek megosztásáról. Márpedig sok milliárd eurónyi összegről van szó, amelyet a nagy tartalomszolgáltatók fizetnének a szolgáltatóknak.

Character AI — közösségi tér az MI és az emberek számára A Character.AI, a volt Google MI-kutatókból álló MI chatbot startup egy új funkcióval jelentkezik előfizetői számára. A chatbot-platform, amely testre szabható MI-társakat kínál egyedi személyiségekkel és eszközökkel, amelyekkel saját magadat alakíthatod, mostantól csoportos csevegési élményt kínál, ahol a felhasználók és barátaik egyszerre több MI-karakterrel is cseveghetnek.

Költségcsökkentést tervez az OpenAI Jelentős frissítéseket tervez bevezetni az OpenAI a jövő hónapban a fejlesztők számára, hogy olcsóbbá és gyorsabbá tegye az MI-modelljein alapuló szoftveralkalmazások készítését. A ChatGPT gyártója igyekszik több vállalatot bevonzani, hogy használják a technológiáját.

A Klarna MI-vezérelt fotófunkcióval csábítja a vásárlókat A Klarna svéd fizetési és vásárlási csoport egy új, mesterséges intelligencia által vezérelt vásárlási funkciót indított el, amelyet az OpenAI technológiával fejlesztettek ki, és amely lehetővé teszi, hogy az emberek a nekik tetsző termékek fotójának elkészítésével vásároljanak, amelyek aztán másodperceken belül elérhetővé válnak a vállalat mobilalkalmazásában.

További tartalmak

Legolvasottabb tartalmak

Strategy

Valós idejű adózás

Human

Az egészség hálózatai

Technology

Egy év, amely átírta az emberiség és a mesterséges intelligencia viszonyát

Strategy

Exportcikk lehet a DÁP-ból

ITBUSINESS heti hírlevél feliratkozás

.
Scroll to Top