Kifogás ide vagy oda, ha téthelyzetről van szó, akkor viszont tudnunk kell a mondatok jelentését, tudnunk kell, mit és hogyan kommunikálnak felénk. Ennek a fontos feladatnak a betöltésére alkalmas a tolmács. Aki az adott nyelven, pont amelyikre szükségünk van, tökéletesen, ha úgy adódik, szinkronban fordít. Bár, ebben az esetben is kicsit ki vagyunk szolgáltatva, de mivel a tolmács feladata pont ez, nem él vissza a helyzettel. Sőt, a jó tolmács mindent elkövet, hogy mi jól érezzük magunkat, és ne szembesüljünk nyelvi „hiányosságunkkal”. Hiszen nem is hiányosság az, egyszerűen csak a tanulás ezen szegmense nem szerepelt a top prioritásaink között.
Két üzleti szektort összehangolni mindig nagy kihívást jelentett a szakemberek számára. Még akkor is meggyűlt a szakértők baja a feladattal, amikor a szektorok logikailag közel álltak egymáshoz. Ha még az adott üzleti területek finoman szólva sem egy tőről fakadtak, akkor komoly dilemma elé állította az üzleti szereplőket. Ez utóbbi kategóriába tartozik az ipar és az IT összehangolása, hiszen a hagyományok szerint az IT dinamikus, kreatív, robog előre, és folyamatosan „változtatja az alakját”, míg az ipar robusztus, nehéz, stabil műfaj. De persze az iparban dolgozóknak sem kell már bemutatni, hogy minél inkább tartanak az IT-sebesség felé, annál életrevalóbb és sikeresebb az üzletük. Az IT-szakma legújabb kihívása az ipar technológiai forradalmasítása, melyre nagyon sok jó ok van ma már. Munkaerőhiány, főként a képzett szekcióból, gyorsaság, precizitás – csupa olyan elem, amelyek nem az emberi erőforrás körül mozognak. De e két ágazatot meg kell tanítani, hogy kommunikáljanak egymással! „Anyanyelvük” jelentősen eltér egymástól, és akik az egyik vagy a másik oldalon ülnek, nem gondolták még évekkel ezelőtt sem, no pláne nem tanulmányaik során, hogy ez ilyen kritikus kérdés lesz.
Ilyen helyzetben nem komfortos beszélgetni egymással. Ezen pedig csak a jó tolmácsok tudnak segíteni. Akik közvetítő szerepet játszanak a két terület között. Értik mindkét nyelvet, és ezzel segítik a harmonizációt.
Mi is megpróbálkozunk ezzel a „TOLMÁCS” szerepkörrel.
IT-médiaközpontként felelősségünk a „fordítás” elősegítése.
Ipar 4.0 tematikájú konferenciánkon tudásmegosztáson alapuló gyárlátogatásra invitálunk minden érdeklődőt, akik az Ipar 4.0 minden aspektusával és aktualitásával találkozhatnak a virtuális séta során. Az Ipar 4.0 hatása a munkaerőre, a kkv-k szektorra, a megoldások gyakorlati implementálása egytől-egyig fókuszba kerül. Hiszen az ember természeténél fogva törekszik az optimalizálásra, a fejlődésre, a jobbá válásra. Az ipari forradalom, az információs technológia és az automatizálás összefonódása, és az ebből származó előnyök kiaknázása ékes példája ennek.