Egy ír üzletember kiváló vállalkozási lehetőséget lát abban, hogy élőben, interneten közvetítsen temetéseket azok számára, akik nem tudnak személyesen jelen lenni az eseményen.
A zsebben vagy táskában lapuló okostelefont érintés nélkül, egyetlen mutatóujj-mozdulattal kapcsoljuk ki. Nem nyúlunk hozzá, sőt, nem is látjuk. Gesztusokkal irányítjuk.
Két csúcsrendszer, az Oculus Rift és a Morpheus jóvoltából reneszánszát éli a virtuális valóság. Bővülő alkalmazási lehetőségek, Facebook kontra Sony versengés teszi érdekessé a helyzetet.
Nem mindig férnek meg egymás mellett a törés kockázata nélkül a technológia és gyermekek. A japán Moff cégnek sikerült közel hoznia őket.
Brit optikusok szerint a túlzott mobiltelefon-használat miatt szemeink tartósan károsodhatnak. Tanácsuk: néha azért nézzünk fel a képernyőről, tartsunk szünetet.
Egyesíteni próbálja a három képernyő világát egy eszköz, amely azt ígéri, hogy tévézés közben internetezhetünk és fogyaszthatunk további tartalmakat is.
Rosszul megy az amerikai postának. A szolgáltató az amerikai popkultúra alakjait ábrázoló bélyegek eladásából szeretne valamennyi bevételhez jutni. Steve Jobs is rajta van a listán.
Rövid idő alatt több, robottechnológiai vagy ahhoz kapcsolható céget vásárolt fel a Google. A keresőóriás erre vonatkozó tervei nem ismertek, de a találgatás az világszerte megindult.