Őrjítő facebookos szokások
Kiváló kapcsolattartási eszköz a közösségi háló, ha azonban valamelyik ismerősünk az agyunkra megy a mániáival, rémálommá válhat. Szerencsére van megoldás, méghozzá nem is durva.
Kiváló kapcsolattartási eszköz a közösségi háló, ha azonban valamelyik ismerősünk az agyunkra megy a mániáival, rémálommá válhat. Szerencsére van megoldás, méghozzá nem is durva.
Jóból is megárt a sok
Itt vannak mindjárt a kutyások-macskások, akik ötpercenként küldenek nekünk képeket magukra hagyott házi kedvencekről, amelyeket rövid időn belül elaltatnak, vagy éhen halnak, hacsak nem fogadjuk be őket. Miből gondolják, hogy mi majd kezelni tudjuk ezt a szörnyű helyzetet, amikor ők sem tudták – ezért passzolták át nekünk a problémát.
Hasonlóan nehéz elviselni a politikai nézeteiket nyíltan vállaló társainkat, akik folyton-folyvást olyan cikkeket ajánlgatnak nekünk, amelyekkel történetesen nem értünk egyet. Ebbe a kategóriába tartoznak még a sporttevékenységeikről, játékaikról, hobbijaikról túláradóan tudósítók, fényképeket küldők, különösen, ha más téma iránt egyáltalán nem mutatnak érdeklődést. Kirívó eset a magamutogatás, srácoknál a meztelen felsőtesttel való kérkedés edzőteremben, tükörben, csajoknál a bulifotók tömege piásan csücsörítve vagy fenékriszálással. Nem beszélve az önkéntes tudósítókról, akik naplószerűen beszámolnak mindarról, ami aznap történik velük. Ennyire unatkoznak vagy magányosak, és komolyan azt hiszik, hogy annyi időnk van, hogy mindezeket elolvassuk?
Önjelölt marketingesek
Vannak akik mindenáron el akarnak adni nekünk valamit, állandóan a vállalkozásukat reklámozzák, vagy egyszerűen csak arra kérnek meg minket, hogy szavazzunk rájuk, mert valamilyen nyereményre hajtanak. A naivak olyan posztokat osztanak meg, amelyek a lájkolásért cserébe azt ígérik, hogy nagy értékű műszaki cikket nyerhetünk, vagy, hogy nevünkben átutalnak egy bizonyos összeget beteg gyermekek megsegítésére.
Végül meg kell emlékeznünk a siránkozókról. Ők a nyilvánosságra nem tartozó személyes problémáikat teszik közszemlére, vagy újonnan visszaigazolt ismerősükre rontanak rá azonnal egy állás reményében – amikor aztán kiderül, hogy nem tud segíteni, tojnak rá nagy ívben.
Még a cikk elején ígértem egy megoldást arra, hogy miképpen szabadulhatunk meg kedves ismerőseink fárasztó üzeneteitől. Nem kell mást tennünk, mint átpasszolni őket az „Ismeretségek” csoportba, így posztjaik többé már nem szemetelik tele az üzenőfalunkat.