Nem csak beszélgetni, de képeket is lehet majd alkotni a Viberhez integrált, mesterséges intelligenciára alapozott csevegőmegoldással.
Az AI Chat & Create nevet kapott szolgáltatás a felhasználók számára egyszerű hozzáférést biztosít a mesterséges intelligencia alapján működő szöveg- és képgenerátorokhoz. A generatív mesterséges intelligencia fejlett modelljei, így a DALL-E és a DaVinci integrálásával a Viber alkalmazás mostantól lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy bármilyen kérdést feltegyenek a chatbotnak, vagy egyedi képek tervezésével teszteljék annak kreativitását.
A Viber természetesen azt szeretné elérni, hogy a felhasználók minél könnyebben érjék el és tudják használni a mesterséges intelligenciát – ennek megfelelően integrált felületként szeretné segíteni őket. Így nincs szükség semmilyen további regisztrációra, újabb adatok megadására. A cég közleménye szerint a chatbotnak már 6000-nél több feliratkozója és több mint 250 ezer nézője van.
Ha a felhasználó nem tudja, miképp használja ki a chatbot lehetőségeit, fel kell keresni az AI Chat & Create chatbotot a Viber alkalmazás chat funkciójában. Itt a felhasználók feliratkozhatnak a chatbotra, és korlátlan, közvetlen hozzáférést kapnak a mesterséges intelligencia technológiához. Van egy gondolatébresztő „Inspire Me” gombja is.







